Підстави зняття з квартирного обліку

Дата: 11.01.2023 12:28

Підстави зняття громадян з обліку потребуючих поліпшення житлових умов визначає частина друга статті 40 Житлового кодексу Української РСР, відносячи до таких підстав, зокрема:

1)поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;

2)виїзду на постійне місце проживання до  іншого населеного пункту;

3)припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР;

4)засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання;

5)подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.

6)скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Разом з тим, відповідно до пункту 25 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 11.12.1984 № 470, на громадян покладено обов’язок щорічного, в період з 1 жовтня по 31 грудня, проходження перереєстрації та надання документів, що підтверджують наявність підстав для перебування на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.

Рішення щодо наслідків не виконання вказаного обов’язку, в тому числі можливості припинення перебування відповідних громадян на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, повинні прийматись органами,  які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на такий облік, серед іншого, з урахування обставин конкретної ситуації.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)